Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Anona jedlá - Láhevník jedlý - Annona edulis - 4 Ks

1003331

Nové

Láhevník jedlý s lat. názvem Annona edulis je nejméně známá odrůda z řad annony. Annona pochází z jižní Ameriky. Jedná se o velmi neobvyklý druh. Annona edulis vytváří keřík. Listy jsou jednoduché a eliptického tvaru. Barva je lesklá. 

V porovnání s jinými druhy annon, má láhevník jedlý menší plody, v průměru dosahují 4 cm a jsou nažloutlé až nazelenalé. Obsahují bílou dužinu, která roste kolem pecky. Semena jsou 0, 5 cm velké, hnědé barvy. Plody jsou jedlé. 

Více informací

52 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat anonu ze semínka?

Semínka nejprve stratifikujeme, což znamená, že je dáme do plastového sáčku naplněného vlhkou rašelinou a uložíme na 2 – 3 měsíce do chladničky. Poté je můžeme nechat ještě 24 hodin namočené ve vodě. Semena mají poměrně vysokou klíčivost, ale doba klíčení je pomalejší, takže je nutné být trpělivý. Nádobu s vysetými semeny umístíme na teplé, slunečné místo s okolní teplotou okolo 27 °C. Doba klíčení je 2 – 8 týdnů, i déle. Po vyklíčení dochází k opadání děložních lístků, kdy zůstává jen holý pahýl rostliny. Anonu je vhodné pěstovat ve vytápěném skleníku nebo celoročně jako pokojovou rostlinu. Ven ji můžete přemístit pouze v době, kdy jsou venkovní teploty opravdu vysoké. Rostlině dopřejeme pravidelnou zálivku, aby rašelinový substrát nebyl nikdy vyschlý. Můžeme ji občas také rosit a přihnojovat kombinovaným hnojivem.

Související produkty

Podobné články

Vypěstujte si plodící láhevník (anona)

Jak si doma vypěstovat Anonu neboli Láhevník? Rady a tipy jak na to

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu