Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Graviola - Anona ostnitá - Annona muricata - semena Anony - 4 ks

1001728

Nové

Graviola - Rostlina Anona ostnitá -  lat.název Annona muritaca česky nazývaná také Láhevník 

Annona ostnitá neboli Annona muricata je stále zelený stromek, dorůstající ve své domovině až 8 metrů. Anona má svůj domov v Jižní Americe, ale s trouchou snahy se dá vypěstovat i u nás jako pokojovka. Rostlina plodí plody, jejichž vůně připomíná aroma medu, narozdíl od ostatních odrůd anony, anona ostnitá má tvrdší plody. Chuť plodů anony ostnité připomínají mix chuti jahod a banánů. 

Více informací

60 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Na jaře rostlina kvete tmavě hnědou až purpurovou barvou. V lidovém léčitelství se kromě plodů používají i listy, jsou vhodné ke snížení horečky. Semena jsou jedovatá, při konzumaci plodů se musí vybrat z plodů. Plody jsou dosti velké, o hmotnosti až 0,5 kg, nejdříve jsou zelené, poté se změní do žlutozelených až hnědých odstínů. Plody jsou bohaté na vitamíny, hlavně vitamín A a nedají se moc dlouho uchovávat, je dobré je konzumovat nejlépe ihned. 

Láhevník pochází z Jižní Ameriky, konkrétně z oblasti bolívie. Zde roste přirozeně ve vysoko položených oblastech a plodí množství zelených kulatých plodů velmi specifické chuti.

Jak pěstovat rostlinu Anona ostnitá - láhevník ze semen

Semena Anony se zasévají do pěstitelského substrátu nebo do tzv. sadbovacích tablet. Zamáčkneme je jemně pod povrch. Půda by měla být pořád vlhká.

Rostlina Anona ostnitá je na pěstování náročnější, vyžaduje už určité zkušenosti. Pro zvýšní klíčivosti je dobré semena na 48 hodin namočit do vody. Klíčení obvykle trvá 2 - 6 týdnů. Rostlinu umístíme na světlé místo s pokojovou teplotou 22 - 25 stupňů. Pro podporu klíčení doporučujeme semínka také stratifikovat- tzn. že je umístíme do vlhké rašeliny a na dva měsíce je uložíme do ledničky. 

 

 

 

 

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu