×
PPL Parcelshop

Kategorie

Andělské trumpetky - Durman obecný - Datura Stramonium - osivo durmanu - 5 ks

×

Durman obecný má mnoho lidových názvů – Panenská okurka, Máslové semeno, Mašlák či plno dalších. Durman kvete krásnými bílými květy ve tvaru trumpety.

Durman obecný je keřovitá bylina, která se používá hlavně v léčitelství. I když tato rostlinka miluje teplo, dobře se jí daří i v našich podmínkách. Dorůstá do výšky 20–60 cm

Pozor – rostlina je smrtelně jedovatá! Zejména její květy a semena! Je nutné zamezit přístupu dětem a zvířatům k těmto rostlinám.

Číst víceShow less
55 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1001940
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat durman ze semínka?

Před výsevem doporučujeme semínka 4 týdny stratifikovat v lednici. Pak je můžete vysít na povrch substrátu. Vysévat je můžete doma už od ledna.

Klíčení trvá obvykle 1–2 měsíce. Klíčení je ale nepravidelné a může trvat i déle. Rostlinám dopřejte slunečné stanoviště s výživnou a propustnou zeminou.

Rostliny musí mít dostatek závlahy a živin, takže nezapomínejte na pravidelné přihnojování. Rostliny můžete až do prvních mrazíků pěstovat venku. Poté je přemístěte do chladné místnosti a zmírněte zálivku.

Pokud je budete i v zimě pěstovat při pokojové teplotě, pak zalévejte rostliny pravidelně. Rostliny v tomto případě neshodí listy. 

Nezapomínejte, že durman je prudce jedovatý! 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001940

Parametry

Výsev
Leden
Výška
20 - 40 cm
40 - 60 cm
Stanoviště
Slunečné
Barva květů
Bílá
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ne
Mohlo by se také hodit
3 produktů ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se