Naše produkty

Nejprodávanější

Agáve - Agave marmorata - semena agáve - 10 ks

1003038

Nové

Agáve Marmorata - neobvyklá odrůda agáve, středná velikosti pocházející z Oaxacy či z Mexika. Listy jsou tlustší než obvykle a pruhované modro - zelené. 

 

Více informací

33 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Agáve je monumentální rostlina, má šedomodré listy, které jsou po stranách lemovány ostrými trny černé barvy. Agáve má krátký široký kmen, vypadá to, jakoby listy vyrůstaly přímo ze země. Agáve dorůstá výšky cca. 1 metru, má několik metrů rozvětvené vysoké květenství, které vyrůstá až po mnoha letech, většinou mezi 10 až 60 lety z růžice tlustých dužnatých listů. Po odkvětu rostlina odumírá, ale nejdříve vytvoří odnože.

Přes léto je vhodné agáve umístit na slunné místo do zahrady nebo na balkon, přezimovat agáve není složité, stačí umístit ho do chladné místnosti a snížit zálivku. Každoročně okolo agáve vyroste až několik desítek nových rostlinek, které můžeme opatrně vyjmout z hlíny a znovu zasadit.

 


Jak vypěstovat Agáve ze semen?

 

Semínka Agáve sejeme do směsi rašeliny a písku. Semínka se spíše vysévají jen na povrch substrátu, nebo se jemně zatlačí, tak aby neodlétla. Abychom docílili rychlejšího klíčení semínek a zajistili vyšší vlhkost vzduchu, umístíme květináček se semínky buď do pokojového skleníku, pod zavařovací sklenici nebo přikryjeme igelitovým pytlíkem. Musíme však zajistit přívod vzduchu, takže je nutné vyvětrat rostlince zakryté neprodyšným krytem.

Související produkty

7 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu