Naše produkty

Nejprodávanější

Vodní a bahenní rostliny 

Vodní a bahenní rostliny jsou specifickým druhem flory. Vlivem prostředí se přizpůsobily životním podmínkám. Převážná část těchto vlhkomilných rostlin je tolerantní k výšce hladiny vody. To ale neznamená, že je můžeme nechat trvale ponořené, nebo je dokonce zasadit pod vodu.
 • Leknín
  Leknín

  Lekníny jsou krásné vodní rostliny, které by neměly chybět na žádném jezírku. Už v Egyptě a Mayské říši byly považovány za symbol slunce a znovuzrození. Leknín kvete od května až do října a není náročný na péči.

 • Lotos
  Lotos

  Lotos je tropická teplomilná rostlina pocházející z Asie. Ideálním stanovištěm jsou jezírka v zimních zahradách nebo ve sklenících, kde se snadněji udržuje vyšší teplota. Rostlina je skoro celá jedlá, v Asii se používá na přípravu různých jídel.

 • Řeřicha vodní
  Řeřicha vodní
  Řeřicha vodní roste u rybníků, potoků či řek, a proto se bude skvěle hodit k Vašim jezírkům a vodním nádržím. Řeřicha vodní či potoční je extrémně bohatá na vitamín C a hodí se i do kuchyně k pokrmům.
 • Povíjnice vodní
  Povíjnice vodní
  Povíjnice vodní je tropická vodní bylina s plazivými lodyhami, které mají délku dva až tři metry. Pěstuje se jako listová zelenina a roste velice rychle. Používá se hlavně v asijské kuchyni.
 • Šťovík krvavý
  Šťovík krvavý
  Šťovík krvavý působí velmi dekorativně v blízkosti vodní hladiny také pro svou dobrou snášenlivost zamokřených půd. Její listy nejsou jen krásné, jsou také jedlé a navíc velmi chutné. Dosahuje výšky 50 - 60 cm a je mrazuvzdorný.
Zobrazeno 1 - 10 z 10 produktů
Zobrazeno 1 - 10 z 10 produktů

Menu