Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Dřín japonský - Svída japonská - Cornus kousa - semena Svídy - 4 ks Zobrazit plnou velikost

Dřín japonský - Svída japonská - Cornus kousa - semena Svídy - 4 ks

Svída japonskáDřín japonský

Dřín je opadavý keř s neobvyklou stavbou, který pochází z Asie a původně byl rozšířen na území Číny a Japonska. Je mrazuvzdorný, vydrží teploty až mínus 25 stupňů Celsia, takže se dá bez problémů pěstovat i v našich klimatických podmínkách. Slouží především jako dřevina okrasná, od května či června je posypán překrásnými bílými nebo růžovými květy. Svídy se jsou posypány nádhernými bílými květy.?

Více podrobností

1001139

40 Kč

Jak pěstovat Dřín/Slídu japonskou ze semen?

Květy se po odkvetení promění v tmavě červené až fialové peckovité plody, které jsou jedlé! Mají sice tuhou slupku hořké chuti, která je nepoživatelná, pod ní se ale skrývá krémovitá dužina s chutí připomínající banán. Plody jsou velké asi 2 cm a jsou zralé v srpnu nebo v září.

Dřín není náročný na půdu, ale má rád kyselejší a lehčí zeminu s dostatkem živin a vlhkosti, rostlina totiž nesmí vyschnout. Pokud jde o stanoviště, daří se mu na slunci i v polostínu. Je dobré zasadit semena nejdříve do sadbovacích tablet a teprve až vyklíčí, tak je přesadit ven. Keř dorůstá průměrně do výšky okolo 5 metrů.