Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločný - semena Ginkga - 2 ks

Latinský název: Ginkgo Biloba

Jinan Dvoulaločný je patrně nejstarší rostlina naší planety. Jedná se o tradiční činskou léčivku a je přímým potomkem kapraďorostů. Jedná se o zcela unikátní rostlinu, jelikož svým obsahem až 60 - ti flavonoidů, terpenů a organických látek, jejichž strukturu nedokáže zatím přesně určit ani moderní věda.

 

 

 

Více podrobností

1001008

39 Kč

Jak vypěstovat rostlinu Ginkgo biloba ze semen?
Semena ginkga se dají vysévat po celý rok. Nejdříve musí semena projít tzv. studenou stratifikací. Tzn. semena uložíme do písku a vložíme na cca. 2 měsíce do ledničky. Poté jemně např. pilníkem či nožem narušíme obal semene a vysejeme je do hlinipísčitého substrátu. Semena se vysévají do hloubky 1,5 - 2 cm hluboko. Rostlinu umístíme na slunečné místo s teplotou 22- 24 stupňů. Klíčení trvá 4 - 8 týdnů.

Gingko biloba je v dnešní době velice populární rostlina. Má vynikající léčebné účinky, které pocházejí z jeho listů. Listy obsahují látky, které účinně pomáhají proti léčbě astmatu, při poruchách sluchu, zraku a na senilitu. Ginkgo také obsahuje antioxidační enzym s atomy železa. Odstraňuje pocity netečnosti a únavy, zlepšují paměť a dodávají člověku pocit větší pohody. V důsledku perfektního prokrvení a tonizace mozku zvyšuje schopnost soustředit se a snižuje únavu, což se projeví hlavně při práci či studiu, kdy je pořeba více se soustředit.