Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Oleandr - Nerium - semena - 4 ks Zobrazit plnou velikost

Oleandr - Nerium - semena - 4 ks

Latinský název: Nerium

Krásně kvetoucí a vonící rostlina pocházející ze Středomoří. Rostlina je jedovatá. Kvete růžovými květy. Má i léčebné účinky.

 

 

 

Více podrobností

1003057

33 Kč

Jak vypěstovat rostlinu Oleandr ze semen?

 

Semínka Oleandru vyséváme na jaře, nejpozději v létě do substrátu, který je bohatý na živiny. Nejlépe je květináč zakrýt igelitem, urychlíme tím klíčení. Rostlina má ráda slunečné stanoviště. V létě se dává rostlina ven, nemělo by na ní pršet.

 

Rostlina Oleander, latinsky Nerium, kvete barvami od růžové, žluté přes lososovou až po červenou. Oleandr pochází původně z Přední Asie a Středomoří. Rostlina potřebuje hodně světla, čím více má světla, tím více kvete. Jedná se o keř, dorůstající do výšky až 4 metrů.
Na Oleandr si musíme dávat pozor, jelikož je prudce jedovatý. Jeho listy, stonky i květy obsahují glykosidy, které nám můžou způsobit zvracení, závratě. Těžké otravy mohou končit i smrtí.
Oleandr se používá kromě okrasné rostliny i k léčitelství. Musíme ale poznamenat, že vzhledem k jeho jedovatosti, jeho využití v lidovém léčitelství nedoporučujeme. Listy používájí při upravování srdeční činnosti a proti kožním vráskám.