Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Ohňový strom - Delonix královská - Delonix - semena - 6 ks

Ohňový strom neboli Delonix královská je krásná tropická rostlina pocházející z ostrova Madagaskar. Mnoho z nás ani neví, jak jednoduše jde pěstovat u nás jako pokojová rostlina. Udělejme si z našeho okenní parapetu lehký "výlet" do exotiky.Více podrobností

1001102

46 Kč

Proč se mu říká Ohňový strom?

Je to díky jeho mimořádně otevřeným květum, které jsou široké až 15 cm. Delonix je těmi to šarlatově rudými květy doslova zaplaven. Proto, v době jeho květu vypadá, jako by hořel - z toho je odvozen jeho název.


Jak se pěstuje Ohňový strom - Delonix královská ze semen?

Semena se dají vysévat během celého roku. Doporučujeme, semínka zasét co nejdříve jak k Vám dorazí. Nejdéle však 6 týdnů od koupě.

Nejdříve musíme obal semínka s pilníkem či šmirglovacím papírem trochu narušit. Potom semínka opláchneme v teplé vodě - použijte prosím tu nejteplejší, která Vám teče z kohoutku.

A poté semena dáme do velmi teplé vody na dva dny.

Substrát zvolíme buď pro pokojové rostliny nebo sadbovací tablety. Nezapomeneme substrát smíchat s dobrou drenáží, můžeme použít perlit.

Semínka zasadíme do substrátu 1 až 2 cm hluboko. Nádobu se semeny umístíme na slunečné místo s teplotou mezi 24° und 28° C. Klíčení trvá pár týdnů.