Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Chilli - Bulharská mrkev - semena - 6 ks Zobrazit plnou velikost

Chilli - Bulharská mrkev - semena - 6 ks

Chilli Bulharská mrkev je středně pálivý kultivar chilli, který by neměl chybět žádnému pěstiteli Chilli papriček. Plody svým tvarem připomínají mrkev oranžové až žluté barvy a jsou dlouhé okolo 8 až 12 cm. Svou pálivostí se řadí do středně pálivé kategorie. Na stupnici 0 - 10 dosahuje šestky. Rostlina dosahuje výšky kolem 50cm a dá se dobře pěstovat v pokoji i na balkóně. Plody jsou velmi aromatické a využití najdou hlavně ve studené kuchyni. Můžete je i zavařovat.

Pálivost: 5 000 SHU 

Více podrobností

1000130

50 Kč

Jak si vypěstovat chilli ze semínka?

Chilli papričky ze semínek se pěstují velmi jednoduše. Pokud chceme chilli pěstovat doma za oknem, můžeme ho vysévat po celý rok do sadbovacích tablet nebo do substrátu. V případě pěstování venku si semínka předpěstujeme v lednu či v únoru. Sazeničky pak můžeme dát ven v druhé polovině května.

Semena před klíčením namočíme do vlažné vody na 24 hodin. Doba klíčení je při správných podmínkách 4 - 6 týdnů. Ideální teplota ke klíčení je kolem 25 °C. Je nutné rostlinkám dopřát dostatek světla, v zimních měsících je skoro nutností jim pomoci umělým osvětlením. Po měsíci začneme malé rostlinky pravidelně přihnojovat, nejlépe hnojivem určeným přímo na chilli. Vegetační doba je 80 - 90 dní.