Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Chilli - Anaheim - semena Chilli - 6 ks Zobrazit plnou velikost

Chilli - Anaheim - semena Chilli - 6 ks

Chilli odrůda Anaheim je také nazýváná jako Velké mexické Chile. Slovo Chile je známý mexický pokrm Chilli con Carne, u nás známý také pod názvem Mexikánský guláš. Plody Chilli Anaheim jsou tmavě zelené, ale při plné zralosti se začervenají. Plody jsou hladké, dlouhé kolem 15cm a 5cm široké. Rostlina dosahuje výšky 75 cm.

Pálivost: 500 - 2500 SHU

Více podrobností

1001626

52 Kč

Jak si vypěstovat chilli ze semínka?

Chilli papričky ze semínek se pěstují velmi jednoduše. Pokud chceme chilli pěstovat doma za oknem, můžeme ho vysévat po celý rok do sadbovacích tablet nebo do substrátu. V případě pěstování venku si semínka předpěstujeme v lednu či v únoru. Sazeničky pak můžeme dát ven v druhé polovině května.

Semena před klíčením namočíme do vlažné vody na 24 hodin. Doba klíčení je při správných podmínkách 4 - 6 týdnů. Ideální teplota ke klíčení je kolem 25 °C. Je nutné rostlinkám dopřát dostatek světla, v zimních měsících je skoro nutností jim pomoci umělým osvětlením. Po měsíci začneme malé rostlinky pravidelně přihnojovat, nejlépe hnojivem určeným přímo na chilli. Vegetační doba je 80 - 90 dní.