Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Cesmína paraguayská - Mathé - Ilex paraguariensis - semena Cesmíny - 6 ks Zobrazit plnou velikost

Cesmína paraguayská - Mathé - Ilex paraguariensis - semena Cesmíny - 6 ks

Cesmína paraguayská je skvělý pomocník hlavně pro milovníky povzbuzujícího čaje Mathé. Právě z listů této rostliny, se známý čaj mathé připravuje.

Rostlina Cesmína je pochází původně z oblasti Jižní Ameriky, kde dorůstá do výšek až kolem deseti metrů.Cesmína jako tradiční symbol Vánoc - častokrát je Cesmína zapomínaná díky tzv. Vánoční hvězdě. Cesmína je obklopena vejčitými lesklými listy, z kterých se práve připravuje čaj Mathé. Čaj Mathé má antioxidační účinky, zlepšuje činnost ledvin a ochranuschopsnost našeho těla.

Cesmína plodí fialovo červené plody, které jsou jedovaté.

Více podrobností

1003565

60 Kč

Cesmína má i své magické účinky. Traduje se, že Cesmína má chránící účinky. Jedna z tradic říká, že se Cesmínovou vodou se pokropí novorozence, aby bylo ochráněné před nevítanými zvířaty a duchy

Jak pěstovat Cesmínu ze semen?

Cesmína potřebuje ke klíčení půdu bohatou na živiny a zároveň dobře propustnou. Klíčení nejlépe vyhovuje teplota okolo 20 stupňů. Abychom urychlili klíčení, květináček zakryjeme igelitem. Před satmoným výsevem doporučujeme semena namočit do vody na 48 hodin. Klíčení trvá několik měsíců.