Kategorie

Aktuality

První cibuloviny naskladněny! Již můžete objednávat tulipány, ocúny, krokusy či narcisy!

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Léčivé rostliny

V kategorii je produktů: 113
Léčivé rostliny

Voňavé bylinky vhodné na přípravu všemožných čajů, odvarů a lektvarů. Tyto aromatické rostlinky nemohou chybět ve Vaší kuchyni. Tyto aromatické bylinky už dávno nepatří jen do zahrad babek kořenářek nebo do selských či klášterních zahrad, ale jsou nutností v každé moderní zahradě, na okně nebo na balkóně. Mnoho z nich se dá použít na léčivé čaje především k léčení infekcí a onemocnění horních cest dýchacích.

další

Podkategorie

 • Andělika

  Andělika je významnou léčivou rostlinou používanou již od středověku a řadí se k nejcenějším léčivým rostlinám. Všechny části rostliny mají silně aromatickou vůni a ostrou, nahořklou chuť. Stonek dorůstá výšky až 250 cm.

 • Brutnák

  Brutnák je jednoletá, 10 až 80 cm vysoká bylina s drsně chlupatou lodyhou. Když rozemneme kousek lístku nebo ochutnáme, vůní bude připomínat čerstvě nastrouhané okurky. Proto se také brutnák může přidam tam, kde salátové okurky obvykle používáme.

 • Divizna

  Divizně se říká královská svíce, její dlouhé lodyhy se kdysi opravdu používaly jako pochodně. Divizna má různé odstíny barvy žluté, ojediněle má květy růžové nebo bílé. Je to dvouletá bylina dorůstající 1 - 2 m výšky.

 • Heřmánek

  Heřmánek je známá jemně vonící letnička řadící se mezi bylinky. Má hojivý a regenerační účinek. Působí protizánětlivě a dezinfekčně, uvolňuje křeče a zvyšuje pocení.

 • Jablečník

  Jablečník je vytrvalá rostlina dorůstající výšky 25 – 50 cm, výjimečně až 70 cm. Má aromatické listy, které po rozetření voní jako jablka. Má bílé květy, a kvete v červenci až září. Jablečník znali již staří Egypťané, kteří jej používali proti působení jedů při plicních chorobách a onemocnění dýchacích cest.

 • Kerblík

  Kerblík je jednoletá rostlina vysoká až 70 cm. Jeho černé a lesklé plody vyséváme na polostinná místa. Listy kerblíku jsou velice jemným kořením, které mají aroma připomínajicí anýz a petržel.

 • Kozlík

  Kozlík je vysoká vytrvalá bylina s hustými květenstvími drobných bílých nebo narůžovělých květů. Celá rostlina charakteristicky páchne. Pro léčivé účely se sbírají kořeny. Kozlík musíme dobře zajistit před kočkami, jakmile totiž kočka někde zvětří kořen nebo zelenou nať kozlíku, hned se v něm vyválí.

 • Lékořice

  Lékořice je 1 m až 1,5 m vysoká vytrvalá rostlina s rovným silným stonkem a dlouhými kořeny. Květy jsou uspořádány do bledě fialových rovných hroznů. Lékořice kvete v červnu a v červenci, jejím plodem je lysý lusk.

 • Levandule

  Levandule je aromatická, léčivá a silně vonná, 60-120 cm vysoká, vytrvalá rostlina. Nemá ráda přemokření a dobře snáší sucho. Má uklidňující a harmonizující účinky na tělo i duši.

 • Maralí kořen

  Maralí kořen je trvalka, vysoká přes 1 m, nenáročná a dekorativní, která se nápadně podobá našemu bodláku, avšak na rozdíl od něj je jeho povrch měkký a bez ostnů. V současnosti je velmi vyhledávanou bylinou, která zvyšuje odolnost organismu.

 • Máta

  Máta je jednou z nejstarších léčivých, silně aromatických, vytrvalých bylinek. Je mrazuvzdorná a dorůstá do výšky osmdesát centimetrů a neomezeně se rozrůstá všude kolem. Aromatické listy mají zelenou barvu s tmavohnědým nádechem a mají výraznou peprmintovou chuť a vůni.

 • Mateřídouška

  Mateřídouška je silně aromatická bylina. Je to nízký keřík, který obvykle dorůstá do výšky 10 – 30cm . Má růžové drobné kvítky a je velice oblíbenou vonnou bylinou, která má léčivé účinky. Mateřídouška potřebuje slunné místo. Vysévat by se mělo v březnu či dubnu.

 • Meduňka

  Meduňka je vytrvalá rostlina dorůstající výšky 65 – 150 cm. Její aromatické listy voní po citrónu. Má bílé květy a kvete od června do srpna. Nejlépe se meduňce daří na slunných a sušších místech. Listy meduňky snižují stres, uklidňují, uvolňují, zpříjemňují spánek a zajišťují dobré zažívání.

 • Měsíček

  Měsíček má květy oranžové nebo žluté barvy. Měsíček kvete od června do podzimu. Má až 50 cm vysokou lodyhu. Za krásného slunečného, suchého počasí se sbírají jednotlivé květy - například do čaje.

 • Ostropestřec

  Ostropestřec je obvykle 60 až 150 cm vysoká bylina. Má nádherný černofialový bodlákový květ a mimořádně dlouhé a ostré ostny se zelenými listy s bílými skvrnami.Ostropestřec je známý pro své léčivé účinky. Přípravky z ostropestřce se užívají především při potížích spojených s onemocněním jater.

 • Pohanka

  Pohanka je jednoletá a vytrvalá bylina. Má bílé a růžové květy v hroznech. Pohanka je dietní obilovina, velmi prospěšná našemu organismu.

 • Proskurník

  Proskurník je vytrvalá bylina dorůstající výšky 70 až 180 cm. Celá rostlina je sametově chlupatá. Má listy ve tvaru srdce a sílu k růstu čerpá ze soli, proto se jí daří na slaných půdách. Barva květů je bílá,růžová či načervenalá.

 • Řepík

  Řepík je vytrvalá, až 1 metr vysoká bylina. Řepík roste na slunečných, suchých místech. Malé žluté kvítky tvoří hrozny, podobné divizně, avšak mnohem drobnější. Celá rostlina je jemně chlupatá, má velké listy, až deset centimetrů dlouhé.

 • Sléz

  Sléz dorůstá do výšky 1,5 m. Má malé listy, poměrně velké květy, které mají fialkovou barvu, roste při plotech, okrajích cest, a při starých zdech. Sléz je nejznámější jako léčivka, ale jeho květů se dříve užívalo také k barvení vlny a látek.

 • Šťovík

  Šťovík se vyskytuje na vlhčích lukách, je vysoký asi 30-90 cm. Kvete v květnu až červnu. Je to vytrvalá bylina. Květy jsou červenozelené. Šťovík pomáhá s imunitou a zvyšuje hladinu železa.

 • Topolovka

  Topolovka je statná dvouletá rostlina,která dosahuje výšky až 2 m. Kvete od července do září v nejrůznějších barvách - od bílé až po temně fialovočervenou, růžovou, modro/fialovou, červenou, žlutou, oranžovou, či dvoubarevnou.

 • Třezalka

  Třezalka je 25 - 60 cm vysoká, má rozvětvené stonky a má zlatožluté kvítky. Chceme-li ji bezpečně poznat, rozmačkáme v rukou jeden otevřený květ - pokud jde o třezalku, vyteče z něho červená šťáva.

 • Yzop

  Yzop dosahuje výšky 20 – 50 cm. Má dlouhé, úzké listy s fialovými, zřídka růžovými květy uspořádanými do malých klásků. Nálev z květenství můžete použít proti kašli, bolesti v krku a ke zlepšení trávení. Yzop od dávných dob sloužil k náboženským účelům - očišťoval posvátná místa.

 • Africká bylina

  Africká bylina neboli Sutherlandie je léčivá rostlina, které se někdy říká Všelék. Je to trvalka. Sutherlandie je nenáročným přírodním úkazem - potřebuje přímé sluneční světlo, takže jí nejlépe bude na parapetu za vaším oknem.

 • Aloe

  Aloe je keřík, který vyrůstá až do výšky několika metrů. Listy jsou světle zelené, dužnaté a tuhé, 15 až 50 cm dlouhé a 4 až 7 cm široké, na okraji mají malé ostny, na vrcholu zakončené 2 až 3 zuby, a jsou uspořádané v listových růžicích.

 • Ginkgo

  Ginkgo neboli jinan dvoulaločný je dvoudomý opadavý strom. Ginkgo bilopa patří mezi jeden z nejstarších stromů na zemi.Je to také národní strom Číny. Tento strom se totiž vyznačuje mimořádnou odolností vůči klimatickým změnám a přírodním živlům - má naprostou imunitu.

 • Guarana

  Paulinie nápojná je keřovitá rostlina. Známější než tato rostlina jsou její semena, které se nazývají guarana. Guarana je známá pro své povzbuzující účinky, snižuje únavu a udržuje pozornost - může obsahovat až 4x více kofeinu než káva. Plodem paulinie je tobolka s jedním velkým černým semenem uloženým v červené dužnaté slupce. Nejvhodnější je paulinii pěstovat v miniskleníku.

 • Henna

  Henna je rostlina keřovitého charakteru dosahující výšky až šesti metrů. Její květy jsou bílé, červené nebo žluté a vydávají sladkou vůni. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Henna se používá zejména na barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.


Semínka na stránku

Semínka na stránku

Nová semínka