Kategorie

Aktuality

Červen - čas na výsev okrasných luk. 

Poštovné zdarma již od 650 Kč!

Opět skladem semena Sutherlandie!

Graviola semena u nás v prodeji ZDE

Hledáte semena šanty kočičí? Nabízíme hned tři druhy: šanta kočičí, šanta kočičí citrónová a šanta modrá!

 

Poštovné

Novinky emailem

Vodní a bahenní rostliny

V kategorii je produktů: 14
Vodní a bahenní rostliny

Vodní a bahenní rostliny jsou specifickým druhem flory. Vlivem prostředí se přizpůsobily životním podmínkám. Převážná část těchto vlhkomilných rostlin je tolerantní k výšce hladiny vody. To ale neznamená, že je můžeme nechat trvale ponořené, nebo je dokonce zasadit pod vodu.

další

Podkategorie

 • Lekníny

  Lekníny jsou krásné vodní rostliny, které by neměly chybět na žádném jezírku. Už v Egyptě a Mayské říši byly považovány za symbol slunce a znovuzrození. Leknín kvete od května až do října a není náročný na péči.

 • Lotus

  Lotus je tropická teplomilná rostlina pocházející z Asie. Ideálním stanovištěm jsou jezírka v zimních zahradách nebo ve sklenících, kde se snadněji udržuje vyšší teplota. Rostlina je skoro celá jedlá, v Asii se používá na přípravu různých jídel.

 • Řeřicha vodní

  Řeřicha vodní roste u rybníků, potoků či řek, a proto se bude skvěle hodit k Vašim jezírkům a vodním nádržím. Řeřicha vodní či potoční je extrémně bohatá na vitamín C a hodí se i do kuchyně k pokrmům.

 • Povíjnice vodní

  Povíjnice vodní je tropická vodní bylina s plazivými lodyhami, které mají délku dva až tři metry. Pěstuje se jako listová zelenina a roste velice rychle. Používá se hlavně v asijské kuchyni.

 • Šťovík krvavý

  Šťovík krvavý působí velmi dekorativně v blízkosti vodní hladiny také pro svou dobrou snášenlivost zamokřených půd. Její listy nejsou jen krásné, jsou také jedlé a navíc velmi chutné. Dosahuje výšky 50 - 60 cm a je mrazuvzdorný.


Semínka na stránku

Semínka na stránku